W dniach 02-05.05.2019 w Termach Rzymskich Pałacu Saturna w Czeladzi odbędzie się po raz kolejny wyjątkowe wydarzenie w świecie saunowym – VII Mistrzostwa Polski Saunamistrzów. Przedsięwzięcie, w którym o miano zwycięzcy będą rywalizować najlepsi polscy Saunamistrzowie, wyłonieni w trzech turniejach w ramach Pucharu SaunaCUP - w Hotelu Blue Diamond, Termach Maltańskich i Saunie Olimpia. 

Do Mistrzostw kwalifikuje się 5 najlepszych Zawodników indywidualnych z każdego Turnieju, łącznie 15 Saunamistrzów. Jedno wolne miejsce pozostaje dla Organizatora, który może przyznać dziką kartę wybranemu przez siebie Saunamistrzowi.

5 najlepszych Drużyn z każdego turnieju kwalifikuje się do Mistrzostw, łącznie 15 Drużyn, na pozostałe 1 miejsce Organizator ma prawo przyznać dziką kartę.   

Tylko poprzez udział w VII Mistrzostwach Polski Saunamistrzów będzie można zakwalifikować się do wielkich, prestiżowych Mistrzostw Świata Aufguss WM, które odbędą się w terminie 16-22.09.2019 w pięknym, nowym obiekcie - Thermen Berendonck w Holandii.
Mistrzostwa potrwają 3 dni:
02.05 Czwartek  - Kwalifikacje Indywidualne i Drużynowe (8 Zawodników indywidualnych + 8 Drużyn)
03.05 Piątek  - Kwalifikacje Indywidualne i Drużynowe (8 Zawodników indywidualnych + 8 Drużyn)
04.05 Sobota - Finały Indywidualne i Drużynowe (6 najlepszych Zawodników i 6 najlepszych Drużyn) + Mistrzowska Noc Saunowa (22:00 - 02:00)
05.05 Niedziela - Pokazy mistrzowskich seansów

Wszystkie niezbęde informację dostępne na stronie Mistrzostw oraz na funpage'u LINK